שלום לך מסה הקטנה  |  הפרפר שחלם להיות אריה  |  כתב אשמה // משה גרנות  |  אשה ורוח  |  

הפרפר שחלם להיות אריה
אביב חדש ספר חדש
מתנה יחודית לפסח
אני יצאתי ממש בערב פסח
לחרות אמיתית
מחיר הספר 89 ש"ח
13 ש"ח למשלוח

 

הקדשה למי שאתם אוהבים
שמחה הציע לכבוד החג
2 הספרים במחיר 160 ש"ח בלבד.
לא כולל משלוח בדואר.
לפרטים והזמנה ניצה 054-7443738

 

ניצה לא שותקת יותר!
וידאו - וידוי באתר מוטקה

חוות דעת מעמיקה על הספר
כתב אשמה // משה גרנות


כדאי לקרוא!

טעימה מההרצאות של ניצה


שלום לך מסה הקטנה, ניצה סקולניק
 
''שלום לך מסה הקטנה'' הוא יומן מסע אישי, מרתק, מרגש ומעורר השראה, אך בד בבד גם מסמך נוקב בעל מסר חברתי חשוב מאין כמותו. ...
 
תודה לך ניצה סקולניק על הספר החשוב הזה. תודה שנחשפת לפני ושיתפת אותי.
 
ניצה מצאה אהבה - כתבה ב-YNET
 
  האהבה שלכם חשובה לנושא ולנו !
לחצו בבקשה LIKE כאן למטה כביטוי להזדהות וכתמיכה להעלאת המודעות לנושא
בקרו אותי בפייסבוק

סיכום ישיבת הועדה לקידום מעמד האישה בכנסת - מוגש כלשונו.

"גיבורות בכנסת"

בתאריך 16 ליולי 2012 התקיימה ישיבה של הועדה לקידום מעמד האישה בכנסת ובמסגרתה הוגש הדו"ח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית. ברחבה שלפני אולם הועדה נפתחה תערוכת צילומים, הכוללת דיוקנאות של 15 נשים נפגעות אלימות מינית וכותרתה "גיבורות". גיבורות? כן! במקום לטשטש את פניהן – הישירו מבט לחברה כמתריסות: לא אנו צריכות להתבייש אלא התוקף!

מיכל רוזין, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל הסבירה כי השנה בחרו לכתוב על האחריות החברתית של רשויות המדינה, גורמי האכיפה והצדק, התקשורת והקהילה, ליצירת אווירה של ביטחון וליצירת הבנה חדשה של מושג האחריות החברתית. כדי ליצור אחריות כזו נדרש שיח פתוח על פגיעה מינית, העדר סודות, מיקוד האשמה בפוגעים ולא בנפגעים, וטיפול ושיקום מתוך רגישות ומחויבות. למדינה, בראש
ובראשונה, יש אחריות כלפי הנפגעות והנפגעים מינית, אך גם לאזרחים עצמם.

בישיבת הועדה, בראשותה של ח"כ ציפי חוטובלי השתתפו: סגנית השר גילה גמליאל,ח"כ  זהבה גלאון, בוז'י הרצוג, אורית זוארץ, אורית אדטו, אורלי לוי, נציגי המשטרה וארגוני הנשים.

חלק מהנפגעות המצולמות השתתפו בישיבת הועדה ועדותן גרמה להתרגשות רבה בקרב כל הנוכחים. הן סיפרו על התוצאות של הפגיעה המינית, אשר מלוות אותן לאורך חייהן: תופעות פוסט טראומטיות, חרדתיות, חוסר יכולת להשתלב בחברה נורמטיבית. כיוון שלא קיימות מסגרות טיפוליות ושיקומיות הולמות את מצבן הן מאושפזות בבתי חולים פסיכיאטריים. כאשר הן משתחררות – הסטיגמה הזאת מלווה אותן כל ימי חייהן ואין באפשרותן להשתלב בשוק עבודה, אין להן קורת גג ורבות מהן יורדות, בסופו של דבר, לזנות.

הן סיפרו על  מצוקתן – עם ראש מורם ובהתנסחות שלא הייתה מביישת איש ציבור:

תהילה – עברה התעללות מינית מגיל 4 עד 19 בביתה – אין עבורה מקום שיקומי מתאים והרי הביתה אין היא יכולה לחזור וכך היא התדרדרה לזנות.

ורד – נפגעה על ידי בני משפחתה מהתעללות מינית מגיל שנתיים וחצי ועד 18 וחצי ואין מסגרת מתאימה או יחידת אשפוז.

לינור לוי – הייתה באשפוז בכפיה בגלל פוסט טראומה בגין התעללות מינית, ובעת היותה מאושפזת נאנסה שוב על ידי נהג בית החולים. השופטת איילה פרוקצ'יה זיכתה את הנהג בנימוקים: למתלוננת יש עבר פסיכיאטרי וגם נפגעה מינית בעבר!!!

נעמה אדלר -  קבלה על כך שבעוד שהעבריינים, אם הם מגיעים לבית סוהר, הם זוכים לשיקום, טיפול, לימודים וכו' על חשבון המדינה ואילו הקורבנות צריכים לממן לבד את הטיפולים השיקומיים.

ניצה סקולניק – אישה מוכשרת וחזקה הצליחה להשתקם בכוחות עצמה, אך זה לקח לה כ – 30 שנה. כיום היא גננת, מנחת הורים ורייקי מאסטר. אני ממליצה מכל הלב לקרא את ספרה האוטוביוגרפי המטלטל " שלום לך מסה הקטנה" המתאר תהליך התמודדות אמיץ ומדהים של האישה הבוגרת ניצה סקולניק המספרת על ילדותה, בה נאנסה על ידי אחיה, אביה וסבא ואשר אימה התעלמה ממה שהיא ראתה.

כנסו לאתר שלה: www.mesa.co.il  , אשר נועד להגביר את המודעות לבעיית גילוי העריות ואלימות במשפחה, להעצים את הסובלים ולהראות כיצד ניתן להתגבר ולשבור שתיקה.

בסיום דבריה ביקשה ניצה מיו"ר הועדה להשתמש בנפגעות מינית כשגרירות של רצון טוב, לחשוף את העוולה, לעורר מודעות בקרב ההורים, הגננות, המורים, מערכת המשפט והמשטרה.

יש צורך בקורסי העשרה וסדנאות הסברה לגורמים העוסקים עם ילדים ולהביא לרגישות יתר, במערכת החינוך, לשופטים הדנים בעבירות מין, למשטרה ( על מנת למנוע את סגירת התיקים "בגין חוסר עניין לציבור").

הבורות והדעות הקדומות גדולים מאד ובקרב החברה הערבית עוד יותר.


יו"ר הוועדה, ח"כ ציפי חוטובלי סיכמה: "יש להעריך את אומץ לבן של הנשים שהצטלמו לתערוכה, שבחרו להיאבק ולהעניק כוח לנשים רבות, וגם לגברים, שעברו אותה חוויה קשה. התערוכה מעבירה בצורה חדה ומעוררת השתאות את המסר החשוב: מי שצריך להסתתר זה הצד התוקף, ולא אלו שהותקפו.

1) כיום כל הפעילות של מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית נעשית בהתנדבות ובעזרת תרומות. המדינה חייבת לממן ולהכניס זאת לתקציב – כי אם המדינה לא ממנת, פירושו  שלא מכירה בזה. נושא זה חשוב מדי מכדי שימומן מתרומות בלבד.
2) יש צורך בתוכנית לאומית
3) יש לדאוג למגורים לאלה שנפגעו בתוך המשפחה – אישפוזיות נפרדות מפסיכיאטריה
4) תוכניות הסברה כדי להתגבר על הבורות"


אביבה קולמן, עו"ד
ס/יו"ר מועצת ארגוני הנשים בישראל

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לרכישת הספר
שלום לך מסה הקטנה


המחיר שלנו: ₪79.00
דמי משלוח: ₪11.00
לרכישה עכשיו!
054-7443738
 

מפגשים ועדכונים
שלום לך מסה הקטנה
הפרפר שחלם להיות אריה
הזמנה ליום עיון: פרפר שחלם להיות אריה
רק לטעום מעט מהאנרגיה שלך
ניצה מעוררת השראה
אמיצות וחשופות! א' מבית הנשיא, ניצה ועוד
ניצה אחת, יחידה, יקירה - מסה הקטנה, ניצה הגדולה
מי את? כתבה בחדשות ישראל, ארה"ב
פינת תרבות - שלום לך מסה הקטנה
גיבורות בכנסת - ניצה בועדת הכנסת לקידום מעמד האישה
 
English [לראש העמוד]
© כל הזכויות שמורות ל ניצה סקולניק
Azimuth2go-Site2goal קידום עסקים באינטרנט  בניית אתר אינטרנט | עיצוב לאינטרנטקידום אתרי אינטרנט